Ev Eşyası Nasıl Paketlenir

Ev Eşyası Nasıl Paketlenir

Taşınmanın en stresli yönlerinden biri paketlemedir. Bir hareket için nasıl paketleneceğini düşünürken, akıllıca bir yaklaşım, önce ihtiyaç duyacağınız hareketli malzemeleri toplamak ve ardından iş bitene kadar sistematik olarak odadan odaya gitmektir. 

Süper Nakliyat'ı arayarak kendinize zaman, stres ve sırt ağrısından tasarruf edin. İster Kendin Yap yapmayı planlıyor olun, ister ağır işlerde yardıma ihtiyacınız olsun, hareketinize ve bütçenize uygun bir çözüm bulmanıza yardımcı olabiliriz.

Genel taşıma ve paketleme ipuçları

Paketleme, taşınmanın en önemli aşamalarından biridir. Öğeleri ortak işlevlere, oda kullanımına veya diğer faktörlere göre düzenleyerek, nakliye sırasında eşyalarınızı takip etmeyi ve yeni yerinizde paketten çıkarmayı kolaylaştırır.

İşte bazı kolay paketleme yönergeleri:

 • Eşyaları birlikte paketleyin. Her kutuyu bir katman dolguyla paketlemeye başlayın - bunlar gazete, balonlu naylon veya battaniye veya havlu gibi ev eşyaları olabilir. Ardından, önce en ağır eşyaları kutuya koyun.
 • Her kutuyu odaya ve içeriğine göre etiketleyin.
 • Bir kutu temel malzeme hazırlayın. Olması gereken eşyalar : tornavidalar, çekiçler, atıştırmalıklar, içecekler, diş fırçaları, kıyafet değişimi, kağıt tabaklar, plastik kaplar ve bardaklar, ilk yardım çantası, ilaçlar vb.
 • Kutuları ağzına kadar doldurmaktan kaçının. Bu, kutuların çok ağır olmasını önler ve taşıma sırasında kırılma veya düşme olasılığını azaltır.

  Oda taşıma için nasıl hazırlanmalı

  Almayı planladığınız öğelerin envanterini yaparak başlayın Bunu her odaya göre yapın - bu, daha hızlı organize olmanıza ve değerli eşyalarınızı takip etmenize yardımcı olacaktır. Oradan, ambalajlama ve taşıma kutuları, dolgu malzemeleri, bantlar ve battaniyeler gibi hareketli malzemeleri toplayın - taşıma sırasında eşyalarınızı korumak için ihtiyacınız olan her şeyi.

  Eşyalarınızı paketlemeye gittiğinizde, bunları işlevlerine göre birleştirmeye çalışın - örneğin, mutfak malzemelerini bir arada paketleyin.

  Son olarak, yeni evinizde tam olarak nereye gittiğini bilmek için hareketli kutularınızı işaretlemeyi unutmayın. Kutunuzun üst ve yanlarına oda adını, kutunun içindekileri ve kutunun içindeki öğelerin kırılgan olup olmadığını not edin. Örneğin, mutfaktan hazırladığınız bir kutu "mutfak / günlük yemekler / kırılgan" diyebilir.


+14 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.